o firmie advantex

ADVANTEX s.c. działa od roku 1995 w obszarze materiałów i urządzeń do produkcji obwodów drukowanych (PCB).

Zaczynaliśmy jako przedstawicielstwo na Polskę producenta laminatów do obwodów drukowanych – firmy ISOLA AG oraz konsorcjum włoskich producentów maszyn i urządzeń do produkcji obwodów drukowanych – PCB Italtechnology.
Z czasem zajęliśmy się też dystrybucją materiałów używanych w technologii obwodów drukowanych, w tym obwodów wielowarstwowych.
Związaliśmy się również z największym europejskim dystrybutorem tych materiałów – francuską firmą CCI Eurolam – i nasza oferta, oprócz laminatów ISOLA, ELITE MATERIALS, KINGBOARD, wzbogaciła się dodatkowo o laminaty specjalne czołowych światowych producentów. Są to m.in. laminaty na podłożach szklano-epoksydowych i poliimidowych, sztywne i elastyczne, do produkcji cywilnej i wojskowej, takie jak DUPONT, ROGERS czy ARLON.

copper foil
pcb products

Do obróbki powierzchni laminatu przed procesami technologicznymi oferujemy impregnowane i nieimpregnowane szczotki walcowe FALKENRICH, uniwersalne lub specjalizowane, do wszystkich typów szczotkarek.
Do fotoploterów na światło czerwone i zielone/niebieskie proponujemy klisze srebrowe AGFA oraz komplety odpowiedniej chemii AGFA. Mamy też filmy pozytywowe diazo, a także zestawy chemii do czyszczenia tanków wywoływarek wszelkich typów klisz srebrowych.
Oferujemy materiały do wiercenia pakietów: melaminowe nakładki wiertarskie gr. 0,5mm, nakładkową blachę aluminiową o grubości 0,18-0,2 mm, podkłady wiertarskie 2,5 mm melaminowe i specjalizowane.
Wszystkie te materiały dostarczamy zarówno w arkuszach technologicznych, jak i panelach ciętych na wymiar.
Do pakietów obwodów wielowarstwowych ML dostarczamy elektrochemiczną folię miedzianą Cu w zakresie grubości 9-12-18-35-50-70-105-210-400 μm, w rolach 40-80 kg oraz w panelach ciętych na wymiar klienta parowanych stronami błysk-błysk, na życzenie sztancowanych wg rozkładu i kształtu kołków bazowych. Najcieńszą folię 9 μm dostarczamy też w zestawach CAC (Copper-Aluminium-Copper).
Do prasowania pakietów obwodów wielowarstwowych polecamy specjalną folię przekładkową PACOTHANE, pozwalającą na ochronę przed wypływającą w procesie prasowania żywicą, a przede wszystkim ułatwiającą rozdzielanie pakietów po prasowaniu. Folia Pacothane używana jest też w innych procesach i technologii poligraficznej. Papier ciśnieniowy Pacopad umożliwia uzyskanie jednorodnego ciśnienia na powierzchni pakietu o skomplikowanym layoucie i/lub wielu warstwach i chroni pakiet przed delaminacją.
Zachęcamy do pytania o inne materiały występujące lub nie uwidocznione w naszej ofercie. Chętnie na nie odpowiemy, a także przygotujemy dedykowane oferty handlowe.